reede, 30. detsember 2016

3. päev. Los Angeles, Hollywood ja Santa Monica

Puhkus läheb kiirelt ja juba kirjutan 3ndast päevast.
Saabumise päeval olime küll sigaväsinud, aga otsustasime hotellist kiviviske kaugusel oleva Hollywood Blvd'l ära käia. Kuulus on see tänav kuulsuste nimeliste tähtede järgi. Hotell asub Sunset Blvd'l ja käia oli tõesti ainult 5-8 min. Ootused olid vist veidi kõrged, igatahes sattusime nagu mingi idamaade turule, kus iga üks proovis midagi maha müüa. Unustasin öelda, et sinna kõndides tuli pidevalt jälgida, et mõne magava persooni otsa ei astu. Lisaks jäi silma räpasus ja mustus.

Tulime hommikul tagasi ja midagi ei olnud muutunud. Samas oli selles melus midagi lahedat ja eelmise päeva väsimus oli ka kadunud. Lihtsalt võisid vaadata seda kirjut inimloomaaeda ja valges paistis silma veel rohkem kodutute punte, mõnel edukamal oli isegi kõnniteele telk püsti pandud.

  
 
 
Aga tähtedest kõnniteel.
Neid pidi olema ligi paar tuhat. Nägime kohe alguses Marilyn Monroe ja paljude teiste kuulsate tähti. Alguses oli neid päris põnev avastada. Tänaval on palju ärisid, lisaks mingitelt kärukestelt sardellimüüjatele on seal veel palju igasugu muusikuid, superkangelasi, kunstnikke ja muid põnevaid tegelasi, kes alati lahedalt tervitavad ja soovivad lahedat reisi LA's. Jah, äridest on seal igasugu mudrumüüjad, suht ühesuguse sisuga suveniiripoed ja mõned söögikohad. Samas on seal üks vinge kaubanduskeskus ja ülisuur Hard Rock Caffe. Tegime seal hiljem mõnusa õhtusöögi.

 

Aga siis põrutasime Santa Monicasse. Kena linnake ranna ääres. Seal on kuulus Santa Monica kai, mis väga paljudes filmidest läbi käib. Kai alguses on lõbustuspark ja mitmeid söögikohti. See kai avati 1909a. Tegime seal lõunaks ühe ülimaitsvad Lousiana crab cakes'id (krabikoogid). Tegelikult olid kotletid. :)
Kai oli vinge, tegime tiiru peale ja katsusime Vaikse ookeani ära. Päris külm oli, ca 14-15 celsiust. Muidu oli sel päeval temperatuur 82F, mis on (82-30)/2 = 25-26 kraadi Celsiuse järgi.

 

 
 

Sealt võtsime suuna Griffithi Obesrvatooriumis.

Unustasin lisada, et enne seda käisime LA ajaloolist keskust vaatamas, mille Hispaanlased asutasud kunagi ja kas teadsid, et paar aastat oli California nimeline riik seal. USA võttis selle muidugi üle.
Lisaks sai käidud Hiinas (täpsemalt Chinatown) ja läbi sõitsime Koreast (Koreatown), Jaanapist (Little Tokyo) ja Armeeniast (Little Armenia).

 
  

Paganama palju on kirjutada aga ei saa rohkem. Pärast lisan pilte.
Hetkel istume Sunset Blvd kohvikus ja sõime hommikust. Varsti väike linnaekskursioon - Melrose Av ja Beverly Hills ootavad. Siis aga lennukile ja Hawaii, siit me tuleme.

neljapäev, 29. detsember 2016

1. päev ja Los Angeles. 2. osa.

Kui pikk võib üks päev olla?
Hetkel istume LA lennuväljal ja ootame oma transporti, mis peaks 15 min jooksul tulema. Eestis on kell 4:15. Oleme üleval olnud ca 24 tundi. Hea küll, lennukis sai mõned tunnised uinakud tehtud.

 

Huvitav oli see, et alustasime lendu Londonist keset päeva, aga lõikasime nii põhjast, et vahepeal olime polaaröös. Lendasine üle Gröönimaa. Ja oligi täiesti öö. Tuled pandi kustu ja kõik olid vaikselt.  

 


Hetkel olen ikkagi jube väsinud, viimane lend kestis ca 11 tundi ja see on kurnav. Ahjaa, kell siin on 18:20.

 

Lennujaamas üks värskendus ja blogikirjutamiseks vajalik internet.
 

 Lennujaamast 10 sammu ja saab juba hot doge osta.
 

Läbi raskuste jõudsime veel hotellist jalutada Walk of Fame'i teha. Marilyni täht ka siin pildil.
 

Marilyni tähest 20-30m kauguse ühed järjekordsed kodutud. See kant kubises kodututest.
 

Internetiga on siin kitsas. Hetke lõpetan seda postitust kiiruga Griffith Observatory's, siit paistab ka Hollywoodi kiri mäe nõlval. See pilt aga järgmisel korral. 

kolmapäev, 28. detsember 2016

1. päev. Lennupäev, 1. osa

Täna avastasin Tallinna lennujaamast (Lennart Meri nimelisest)  midagi uut. Ma ei tea, kui mitukümmend korda ma olen lennujaamas käinud, kuid seda meest ma pole siin veel näinud.
 Lennarti bareljeef. Kindlasti nii ta neid lennuka peldikuid üle ukse kaes ja käskis korda teha.

 

Et tüütut lennureisi natukenekesegi paremaks muuta, tuleb jaama (Lennu jaama) parimat salatit süüa. Ma kohviku nime ei tea, aga asub ta kohe R-Kioski vastas, lauaks vanad kohvrid ja linikuks LP-d.


 

Lend TLL-HEL oli lühem, kui lennuloa ootamine lennukis.

Helsingist Londonisse oli vist ülekeskmise nõudlus ja lennuk vahetati suurema vastu välja. Iga peatoe küljes videosüsteem. Aga ma ei saa aru, miks lennukitest nii kuradima külm on?

 

 


Londonis oli korralik kontroll. Küsiti, et kaua tööl oled olnud, mis tööd teed, laste vanused, mis trennis laps käib ja kaugel sa lennujaamast elad.

Nüüd aga Hollywoodi.

teisipäev, 27. detsember 2016

Mida ma ootan Havaiilt või Hawaiilt?


Ma ootan midagi sellist, mida võid allpool olevalt pildilt näha.


Võrratut ja tahumatut loodust, mis suures plaanis on värskelt mitmete vulkaanide ühinemisel tekkinud. Kus võimas thermopower [loe: termopauer] andis loodusjõududele puhta lõuendi, et midagi otsast alustada.
Ma pole seal veel käinud, kuid selgub, et kõigevägevam oli sel korral hoolsam ja saarel ei olevat ühtegi mürgist olevust. Muidugi tasub olla ettevaatlik, meile on ennegi kärbseid pähe aetud ja küll lubatud võrdsust kommunismis, siis taevalikku õndsust ning küllust ja lõpuks Jõuluvanalt kinke.
Suuremas osas on tegemist olnud selge müügitrikiga. Kõik tahavad oma ideid ja kaupu müüa. Hawaii on turistinarkomaan, nad vajavad meid rohkem kui meie neid, ca 25% majandusest on turismindusest.
Mõelge siis ise, kas neil on motivatsiooni kergeks hämaks?

Ja kas Havaii või Hawaii?

WIKI andmetel: Hawaii saared (eesti keeles ka Havai, varem Havai saarestik, Havaii; inglise; havai Hawai‘i või ka Kō Hawai‘i Pae ‘Āina) on saarestik Polüneesias. Saared kuuluvad Ameerika Ühendriikidele, moodustades Hawaii osariigi.

Ehk mõlemad oleks nagu õiged. Vahet pole, nimi saari ei riku. Saarlastel ja Hiidlastel on kindlasti mingi muu stoori. :)

Aga aitab, öösel lennukile ja õhtusööki naudin Los Angeleses.
Kas teadsite, et algselt oli LA nimi hoopis midagi muud?
El pueblo de Nuestra Señora la Reina de Los Ángeles del Rio de Porciúncula.